Kliento patirtis: Naujoji DJI Mic belaidė mikrofonų sistema prieš Rode Wireless GO II
2022-09-28 |
Dalinamės operatoriaus ir video kūrėjo Vytauto Valaičio patirtimi ir įžvalgomis apie DJI Mic belaidžių mikrofonų sistemą ir priežastis, dėl kurių legendinius RODE Wireless GO II belaidžius mikrofonus iškeitė būtent į naująją DJI Mic sistemą.

Kviečiame sekti video kūrėją Vytautą Valaitį Facebooke, Instagrame @vytautas.valaitis, o jo video darbų portfolio galite rasti vimeo.com/vytautasvalaitis

Kalba netaisyta:


Sveiki, gavau DJI MIC ir noriu pasidalinti įspūdžiais, kurie gal pravers priimant sprendimą.

KODĖL DJI MIC?
Mano kriterijai belaidei mikrofonų sistemai buvo paprasti: kompaktiška, kokybiška, turinti du siųstuvus, patogi naudotis ir įrašinėjanti į savo vidinę atmintį.
Dėl pastarojo punkto atkrito labai nemažai variantų iš Sennheiser, Deity, Saramonic ar net SmallRig, kurie irgi išleido savo mikrofonų sistemą.

KUO TOKS SVARBUS VIDINIS ĮRAŠYMAS?
Vidiniai įrašai iš Wireless GO II „ištraukė mano užpakalį“ bent porą kartų, o ir 24-bit .wav skamba bei tvarkosi daug smagiau, nei analogiškai ir per kvesionuotinus pre-amp'us nukeliavęs garsas, kameroje įrašomas kompresuotu kodeku.
Kokybės ir patikimumo atžvilgiu Sennheiser atrodė kaip akivaizdus variantas, tačiau negaunu lengvos atsarginės kopijos, be papildomo įrenginio neturiu .wav įrašo, o ir pajungti poros mikrofonų į vieną imtuvą negaliu.
Svarsčiau apie Tascam įrašytuvus, tačiau dar vienas prietaisas vien galimybei monitorinti garsą visiškai prieštarauja prieš tai minėtam kompaktiškumo faktoriui.

TAI KODĖL NE RODE WIRELESS GO II?
Prieš tai dirbau su Wireless GO, vėliau – Wireless GO II, kuris pažymėjo jau nemažai norimų varnelių, bet teko apturėti porą nepatogumus keliančių atvejų.

PALYGINKIME.
DJI MIC lyginsiu su minėtu Wireless GO II, nes šios sistemos yra tiesioginės konkurentės dėl panašaus funkcionalumo, žinomumo ir kainos.
✚ DJI turi charging case, kuris veikia kaip powerbank ir nuolatos krauna siųstuvus su imtuvu, tereikia krauti patį case. Reiškia, jog norint viską pakrauti reikia nebe 3, o tik 1 USB-C laido, o set'e sistema neišsikraus.
✚ VISKAS (absoliučiai viskas) VALDOSI TOUCHSCREEN'U. Norint pakeisti nustatymus nebereikia jungti kompiuterio, o Rode Central programa nėra didžiausias saldainis.
✚ Labai daug smulkių nustatymų, patinka.
✚ Lengva išsikelti įrašus, jie iškart yra .wav – nebereikia laukti amžinybės, kol Rode Central išeksportuos garso failą.
✚ Ausines galima jungti tiesiai į DJI MIC – norint įrašinėti garsą ir jį monitorinti, kamera ar kitas papildomas įrenginys nebėra reikalingas. Taip pat, jei naudojat Sony A7SIII ar kitą kamerą su durnu ausinių jungties placement'u, irgi visai naudinga funkcija.
✚ Lengva naudoti su iOS ar Android, pridedami atitinkami adapteriai.
✚ Be adapterio veikia TRS mikrofonai, skirti telefonams, tokie, kaip Rode SmartLav+.
✚ Dvigubai daugiau atminties nei Wireless GO II.
✚ Tiems, kurie neplanuoja naudoti vidinių įrašų, naudojant tik vieną mikrofoną galima įsirašyti safety channel, apsaugantį nuo žioplumo su -6 dB.

➖ Išvestis daug silpnesnė lyginant su Wireless GO II (WGOII 0dB gain/A7SIII gain 1 prilygsta DJI MIC +12dB gain/6-7 gain A7SIII; visiškai neaktualu naudojant vidinius įrašus).
➖ DJI MIC kaprizingas lav mikrofonams. Abu mano turimi Lavalier Go kelia interference (pilni forumai šiuo klausimu), bet tuo tarpu SmartLav+ veikia puikiai. Pagal interneto rekomendacijas užsisakiau porą Shure MVL, bus matyti.

P. S. Tad jei ieškot kompaktiškos belaidžių mikrofonų sistemos, gera kaina parduodu Rode Wireless GO II + 2x Lavalier Go :)

Susiję produktai