HERO5 Black: Ar verta atsinaujinti savo GoPro?
2016-12-01 |

Naujoji GoPro HERO5 Black: Ar verta atsinaujinti savo turimą GoPro?     

 

Ilgai laukta GoPro HERO5 serija pasiekė ir Lietuvą. Daug kam iškart kyla klausimas – ar verta atsinaujinti turimus senesnius GoPro modelius? Mūsų atsakymas trumpai: daugeliu atvejų tikrai verta. Žiūrint tik į filmavimo raišką ar kitus duomenis, taip galbūt ir neatrodo, bet įsigilinus tampa aišku, kad tikrai buvo verta laukti dvejus metus.

HERO5 atspari ir be apsauginio dėklo

Pirma, nors pati kamera yra didesnė nei ankstesni modeliai, bet ji pagaminta taip, kad be jokio išorinio apsauginio dėklo yra atspari  purvui, dulkėms ir vandeniui iki 10 metrų gylio. Tai suteikia labai daug patogumo ir universalumo jos naudojimui – juk galima, pagavus minutės įkvėpimui ir nesukant galvos dėl apsauginio dėklo, tiesiog šokti į vandenį ir filmuoti jame. O ir dydis pasidaro nebe toks aktualus, atsižvelgiant į tai, jog HERO5 Black kamera yra mažesnė nei ankstesni modeliai su įdėklu.

Atnaujintas LCD ir patogesnis valdymas

LCD ekranas, nors ir nėra visiška naujiena, bet anksčiau jis buvo tik žemesnio lygio GoPro kamerose, ir norint turėti aukščiausią filmavimo kokybę tekdavo arba filmuoti nematant vaizdo, arba jungtis pakankamai masyvų papildomą ekraną. Dabar visi geriausi GoPro bruožai iš atskirų kamerų sujungti vienoje vietoje: verta paminėti ir tai, jog dėl to paties liečiamo LCD ekrano, nuo šiol kamerą valdyti daug patogiau – nustatymus pakeisti nuo šiol galima žymiai greičiau.

Kameros valdymas balsu

Manote, kad valdymas liečiamu ekranu – patogiausias valdymo lygis? GoPro nustebino ir čia, sukurdama kameros valdymą balsu. Naujoji balso kontrolės funkcija net 10 skirtingų kalbų atpažįsta 12 komandų, leidžiančių pradėti filmavimą arba pasidaryti tą pačią asmenukę.

Vaizdo stabilizavimas ir kokybė

Pažvelgus į GoPro HERO5 Black kuriamus vaizdus, pirmas įspūdis – kokybė, kuri ir taip buvo aukšto lygio, atrodo nepakitusi. Tačiau toks įspūdis iš tikro klaidingas – naujoji kamera siūlo daugiau vaizdo kokybės užtikrinimo galimybių. Visi naudojantys veiksmo kameras žino, kaip sudėtinga kurti ilgus kadrus dėl elementaraus vaizdo drebėjimo. Žinoma, siūlomas elektroninis stabilizavimas neprilygsta tikriems mechaniniams stabilizatoriams, bet atsižvelgiant į tai, kaip sudėtinga yra naudoti tokią jautrią techniką ekstremalesniu režimu, tai yra geriausia, ką dabar galima gauti rinkoje, o efektas yra akivaizdus. Ir net visiškai vaizdo filmavime ar montavime nepatyręs žmogus iškart pamatys skirtumą tarp HERO5 Black ir bet kuria kita veiksmo kamera filmuotos medžiagos, kai yra naudojama ši funkcija. Ir vienintelis minusas – vaizdo stabilizavimo funkcijos negalima naudoti filmuojant 4K raiška.

Vaizdo stabilizavimas

Myliu arba nekenčiu – taip buvo galima skirstyti visus GoPro kūrėjus ir jų nuomonę dėl plataus filmavimo kampo bei vadinamojo “Fisheye” efekto. Nuo šiol patenkinti bus visi – naujoji kamera suteikia galimybę bet kada įjungti linijinio vaizdo funkciją, gaunant taisyklingą tiesų vaizdą fotografuojant arba filmuojant, ir negaištant laiko prie kompiuterio (dažnai net neturint tam reikalingų programų), kas anksčiau būdavo tiesiog neišvengiama. Ir nors ši funkcija pirmiausiai skirta filmavimui iš dangaus, yra tiesiog patogu ją turėti po ranka, kai tik norisi šiek tiek tradiciškesnio vaizdo. Vėlgi, kaip ir su vaizdo stabilizavimu, ši funkcija negalima 4K raiškos filmavimui, bet filmuojant 2,7K raiška palaikomos abi funkcijos vienu metu.

Stereo garsas ir pažangus audio įrašymas

Dar vienas svarbus naujosios HERO5 Black kameros aspektas: stereo garsas. Atrodytų nereikšmingas dalykas, bet vaizdui tai suteikia daug daugiau gyvumo ir dinamiškumo, o pridėjus dar tai, kad garsas nėra užslopintas apsauginio įdėklo, net ir žiūrint vaizdą tiesiai iš kameros, susidaro įspūdis, kad esi pačiame įvykių sūkuryje. Ir visiškai nesvarbu, kur jis buvo filmuotas: kalnuose, riedlenčių parke ar jūroje – dėl mikrofonų drenažo sistemos garsas fiksuojamas vos išnirus iš vandens.

Greitas įkrovimas

Verta paminėti ir dar vieną dalyką – įkrovimą. Bet kuris vaizdo kūrėjas yra susidūręs su situacija, kai reikia filmuoti DABAR, o baterija visiškai tuščia. Žinoma, naujųjų kamerų neįkrausite per kelias sekundes, bet dėl USB-C jungties ir „supercharger“ įkroviklio (kuris įsigyjamas atskirai), kameros baterijas galima įkrauti pastebimai greičiau – sutaupysite bent keliolika, o gal net ir keliasdešimt minučių. Netgi neturint minėtojo GoPro įkroviklio, lengva sąžine galima naudoti 2A srovės adapterius, nesijaudinant dėl to, kad tai kenks akumuliatorių ilgaamžiškumui.

Apibendrinant: paprasčiausiai geriausia GoPro kamera

Naujoji HERO5 Black turi visą galybę kitų funkcijų ir valdomų parametrų, kuriuos sunku apibūdinti per daug nesileidžiant į technines detales, bet įvertinus viską tampa akivaizdu, jog tai yra visiškai naujas GoPro kūrinys. Todėl tiems, kurie svarsto, ar verta atsinaujinti veiksmo kamerą, galime pasakyti, jog būtent tos iš pirmo žvilgsnio nereikšmingos savybės labai stipriai supaprastina filmavimą bei medžiagos apdorojimą. O tiems, kurie dar tik planuoja pasinerti į ekstremalaus filmavimo vandenis, ši kamera pirmuosius žingsnius padarys daug lengvesnius.

Susiję produktai