Lukas Pačkauskas: prieš skraidindamas savo pirmąjį brangesnį droną, pririšau jį virvele
2016-06-13 |

Prieš savaitę Vilniuje surengtoje „Popietėje su dronu“ („DJI New Pilot Experience“) bepiločių orlaivių entuziastai turėjo galimybę išbandyti naująjį „DJI Phantom 4“ droną ir įveikti su juo sudėtingas užduotis. Kaip valdyti bepiločio orlaivio skridimo trajektoriją ir kaip teisingai jį nutupdyti, mokėsi daugiau nei 20 žmonių. Vienas iš renginio instruktorių buvo muzikos kūrėjas Lukas Pačkauskas, savo pirmąjį droną įsigijęs prieš trejus metus.  

„Pirmąjį bepilotį orlaivį nusipirkau iš Kinijos. Jis nebuvo labai pažangus, jo kamera buvo prasta, baterija greitai išsekdavo. Vėliau įsigijau brangesnį ir geresnį droną. Prisimenu, prieš jį skraidindamas, pririšau virvele. Nenorėjau, kad jis kur nors nuskristų. Viskas baigėsi gerai, bet toks dronas su pavadėliu turėjo atrodyti gana juokingai“, – šypsosi dainininkas.

Įvairiausius renginius iš paukščio skrydžio mėgstantis filmuoti atlikėjas pasakoja, kad, nors „Popietė su dronu“ buvo labiau orientuota į pradedančiuosius bepiločių orlaivių entuziastus, tačiau dainininkas taip pat gavo naujos ir labai naudingos informacijos, taip pad džiaugėsi galėdamas pasidalinti savo patirtimi su „naujokais“.  

„DJI Phantom 4“ yra puikus pasiūlymas norintiems mėgautis vaizdu iš oro, filmuoti bei fotografuoti. Jis yra labai draugiškas vartotojui. Patogus valdymas ir gebėjimas išvengti kliūčių yra itin naudingi jo privalumai“, – tikina L. Pačkauskas.  

Popietę organizavusios parduotuvės „Promaksa“ vadovo Antano Petrausko teigimu, renginio tikslas buvo pademonstruoti, kaip progresuoja dronų technologijos, parodyti, kokios inovacijos jau dabar yra prieinamos Lietuvoje bei apmokyti žmones saugiai valdyti bepiločius orlaivius.  

„Būtent nepatyrusiems vartotojams naujojo „Phantom 4“ valdymas bus daug lengviau suprantamas. Naujieji bepiločiai orlaiviai turi galimybę matyti prieš save kliūtis ir jų išvengti. Iki šiol to negalėjo padaryti jokie vartotojams siūlyti dronai. Taip pat nuo šiol „Phantom“ galima daug paprasčiau valdyti užduodant misijas išmaniajame telefone ar planšetėje  – todėl net ir pradedantieji gali atlikti tokius tokius sudėtingus manevrus filmuojant, kuriuos galėtų atlikti tik kelių metų patirtį turintys profesionalai, kontroliuodami droną įprastu valdymo pultu“, – tikina A. Petrauskas.  

Tačiau jis priduria, kad naujojo „Phantom 4“ savybės pradžiugins ir patyrusius dronų entuziastus. Šis bepilotis orlaivis ore gali išsilaikyti daug ilgiau, be to, jis skrenda greičiau nei jo pirmtakas – maksimalus „Phantom 4“ greitis yra 72 km/h.  

„Taip pat tai yra pirmasis „Phantom“ bepilotis orlaivis, galintis filmuoti net 120 kadrų per sekundę sulėtintus vaizdus pilna HD kokybe“, – priduria parduotuvės „Promaksa“ vadovas.

Susiję produktai

 • DJI Phantom 4 orlaivis
  Nebegaminama
  DJI Phantom 4 orlaivis / dronas

  Automatiškas kliūčių išvengimas. Judančių objektų automatinis sekimas naudojant "ActiveTrack" funkciją. "TapFly" funkcija, leižia nurodyti automatinio skrydimo kryptį vieno piršto prilietimu. Smart Return Home - grįžimas namo išvengiant kliūčių 28 min. skrydžio laikas, maksimalus atstumas kliūčių neturinčiose teritorijose 3,5 km. Maksimalus greitis...

  970 € 1 599 €
 • DJI Ronin-M
  Nebegaminama
 • DJI Inspire 1 PRO (with single Remote Controllers and lens)
  Nebegaminama
  DJI Inspire 1 PRO dronas / with single Remote Controllers and lens

  Orlaivis profesionalams, ieškantiems patogaus skrydžio valdymo ir aukščiausios foto video kokybės. Pažangi DJI X5 kamera su Micro 4/3 matrica, keičiamu objektyvu, aštriu 4k video ir 16Mpx nuotraukomis. Puikus vaizdo detalumas ir dinaminis diapazonas. Dronas paruoštas darbui.

  3 899 € 4 999 €