Pirmasis DJI AGRAS T-30 agrodronas jau Lietuvoje
2021-11-12 |

Ūkininkai Lietuvoje turėtų suklusti, nes jau greitu metu virš laukų jie išgirs neįprastą dūzgesį, kurį skleis vieni naujausių ir pažangiausių žemės ūkiui skirtų dronų - DJI AGRAS T30.

Galime jus nudžiuginti tuo, kad į Promaksą ir tuo pačiu į Lietuvą, neseniai atkeliavo pirmasis toks dronas. 

Suprantame, kad darbas ūkyje kelia labai daug iššūkių, ir tuo pačiu galime pasidžiaugti, jog DJI AGRAS T30 su visais jam keliamais iššūkiais augalininkystės srityje - purškiant, tręšiant mineralinėmis trąšomis ar sėjant - susitvarkys kuo puikiausiai. 

Priminsime, kad DJI yra absoliutus lyderis pasaulinėje dronų rinkoje, siūlantis technologiškai labiausiai pažengusius bei patogiam naudojimui pritaikytus dronus, na o DJI AGRAS T30 sukurtas bendradarbiaujant su ūkininkais, siekiant patenkinti specifinius jų poreikius augalininkystės srityje.

Šio drono specifikacijos tiesiog stebina. DJI AGRAS T30 yra pilnas naujausios kartos techninių ir programinių sprendimų, kurie padarys darbą lengvesniu, sumažins išlaidas, bei padidins efektyvumą. 

Pagrindinius jų pasistengsime apžvelgti šiame blogo įraše ir tuo pačiu pasidalinsime įžvalgomis ir įpūdžiais po realaus išbandymo Lietuvos laukuose, drono galimybėmis ir pan. Informaciją nuolat atnaujinsime, kad atsakytume į dažniausiai užduodamus ir rūpimus klausimus. 

Saugumas

Palyginus su kitais DJI dronais, AGRAS T30  tikrai išsiskiria savo dydžiu bei svoriu. Kartu su propeleriais, išskleisto drono ilgis siekia net 2,85 metro, o su įdėtomis baterijomis ir pripildyta (30L) skysčių talpykla, paruošto skrydžiui drono svoris gali siekti net apie 66 kilogramus. Be naujausių išmaniųjų technologijų toks dronas tikrai keltų pavojų aplinkai.

Laimei, DJI į AGRAS T30 droną įmontavo pažangiausią, sferinę-lazerinę kliūčių stebėjimo sistemą, kuri kliūtis pastebi 360° kampu visomis kryptimis. Kliūtis dronas pastebi net iki 30 metrų atstumu. Ši sistema pastebės ne tik tokias kliūtis kaip žmones, pastatus, stulpus, bet ir smulkias augalų šakeles ar net elektros laidus.

Aptikęs kliūtį dronas visų pirma Jums į valdymo pultą praneš, kad kliūtis matoma, kurioje ji pusėje ir koks atstumas iki jos. Droną visada galite sustabdyti savo nuožiūra, bet jei to nepadarytumėte, T30 saugiai aplenktų kliūtį ir toliau tęstų suplanuotą misiją. Jei kliūties aplenkt nebūtų įmanoma, tokiu atveju dronas sustotų ir lauktų jūsų komandos dėl tolimesnių veiksmų.

DJI taipogi puikiai supranta, kad dirbami laukai tai ne laboratorinės sąlygos, todėl kliūčių vengimo sistema veikia nepriklausomai nuo to ar aplinka yra dulkėta ir ar dronas yra aplietas vandeniu. Taipogi kliūčių vengimo sistema suprojektuota taip, kad galėtų veikti tamsoje, todėl šis dronas saugiai gali darbuotis, kad ir visą naktį.

Žinoma, elementarių saugumo taisyklių vistiek reikėtų paisyti ir su šiuo prietaisu, kaip ir su viskuo - elgtis atsakingai.

Purškimo ir barstymo galimybės

DJI AGRAS T30 dronas, tikrai gali pasigirti savo 30 litrų skysčių ir 40 litrų barstymo talpomis. Dėka tokios talpos, šis dronas per vieną valandą gali išpurkšti net iki 16,18 hektarų plotą. Skysčio išpurškimas, pagal poreikį yra valdomas ir gali siekti net iki 8 litrų per minutę, o didžiausias purškiamas juostos plotis apima iki 9 metrų.

DJI Agras T30 yra pirmasis dronas turintis unikalų korpusą, kurį galima modifikuoti pagal poreikį. Viena iš šių padėčių - tai kai dvi šoninės kojos (o tuo pačiu ir purkštukai) šiek tiek pasikelia ir tai lemia padidėjusį purškimo kampą į šonus. Nustačius tokią padėtį, stipriai išauga efektyvumas purškiant aukštesnius augalus, vaismedžius ir vaiskrūmius.

Pakeitus drono baką skirtą skysčiams į barstymo talpą ir prijungus specialų barstymo antgalį, su šiuo dronu bus galima tręšti laukus mineralinėmis trąšomis. 40 litrų talpa jums leis ją pripildyti 35 kilogramų mineralinių trašų. Didžiausias barstymo plotis siekia 7 metrus, o per valandą naudodamiesi šiuo dronu galėsite išbarstyti iki vienos tonos mineralinių trąšų arba sėklų. Dalelių dydis, kuriomis užpildoma talpa, turėtų būti nuo 0,5 iki 5 mm dydžio.

Taip pat svarbu paminėti, jog viso skrydžio metu galėsite stebėti, kiek talpose yra likę skysčio, sėklų ar mineralinių trąšų.

Baterijos

Agras T30 baterijos - dar viena labai įdomi ir smagi tema. 

Į droną dedasi viena baterija sverianti 10.1 kilogramo ir turinti 29 000 mAh talpą. Pati baterija turi IP54 standartą kuris reiškia, kad ji yra apsaugota nuo dulkių bei vandens purslų krentančių bet kokiomis kryptimis, o viduje esantys komponentai pilnai padengti hermetiška mase. 

DJI taipogi siūlo greitesnį baterijų įkrovimą nei kas kitas šiuo metu rinkoje galėtų pasiūlyti. Naudojant originalų įkroviklį, baterija įprastai bus įkraunama vos per 9-12 minučių. Įvertinant tai, kad pilnai pakrautas T30 dronas gali skristi iki 20 minučių, vos dviejų baterijų jums pakaks, kad dirbtumėte be pertraukų laukiant kol įsikraus sekanti baterija.

Baterijos yra ta dalis, kuri greičiausiai “dėvisi” naudojant droną, bet ir dėl šio dalyko jūs galėsite būti ramūs, nes gamintojas kiekvienai baterijai suteikia milžinišką 1000 ciklų garantiją.

Išmanusis valdymo pultas

Agras T30 valdomas DJI išmaniuoju pultu, kuris turi specialiai šiam dronui pritaikytą programinę įrangą. Ji jums leis labai patogiai bei efektyviai valdyti droną bei programuoti skrydžio misijas.

Misijų programavimas nėra sudėtinga procedūra - žemėlapyje jums reikia tiesiog pasirinkti plotą kuriame norėsite purktši ar barstyti medžiagas, nustatyti kiekį kurį norėsite įšpurkšti vienam hektarui, pasirinkti drono skrydžio aukštį bei greitį. Po viso šito programa automatiškai paskaičiuos visą skrydžio maršrutą bei nustatys reikiamą purškimo ar barstymo greitį. Jums liks tik pripildyti drono talpą jam sugrįžus, bei pakeisti bateriją.

Norint ypač tiksliai nustatyti teritorijos ribas, kuriose darbuotųsi dronas, galite tai padaryti labai paprastai. Prie savo išmaniojo pulto prijungę RTK modulį galėsite tiesiog nueiti į teritorijos kampus ir juos pažymėti. Žemėlapyje atsiras jūsų teritorija su milimetrų paklaida. Šitaip galėsite išvengti netyčinio kaimyno lauko apipurškimo, arba atskirti savo laukuose esančias kultūras ir purškti ar tręšti jas skirtingomis medžiagomis bei kiekiais.

Prireikus greitai pažymėti dideles teritorijas naudojant RTK sistemą, tam galite pasitelkti Phantom 4 RTK droną ir pažymėję visą teritoriją duomenis perkelti į AGRAS T30 droną, kuris vadovaudamasis šiais duomenimis įvykdys misiją. 

Tiek teritorijas tiek ir atskiras misijas pažymėti užteks tik kartą. Išsaugojus, bet kada galėsite jas pakartoti vos keliais paspaudimais išmaniajame pulte.

Na, o jei nuspręstumėte savo ūkyje turėti tris tokius dronus, jums nereikėtų trijų atskirų pultų visiems šiems dronams valdyti. Vienu išmaniuoju pultu labai patogiai galėtumėte kontroliuoti net tris AGRAS T30 dronus tuo pačiu metu!

Viską apibendrinus - įspūdžiai apie šį droną labai geri. Džiaugiamės, jog DJI žengė tokį didelį ir svarbų žingsnį ne tik kuriant dronus filmų industrijai ar specialiosiosms tarnyboms, bet šiuo atveju ir augalininkystės srityje.

Beje, šį blogo įrašą nuolat pildysime informacija iš demonstracinių skrydžių, bei pasidalinsime klientų įspūdžiais, tad nepamirškite užsukti vėl  ir sužinoti dar daugiau.

Susiję produktai