Ateitis jau čia - profesionali kino kamera DJI Ronin 4D
2022-02-22 |

Įspūdingai atrodanti naujiena jau Promaksoje! Pagaliau po ilgo laukimo, vos prieš kelias dienas mus pasiekė naujoji vaizdo kamera - DJI Ronin 4D.
Galime patvirtinti, kad ši vaizdo kamera tikrai atrodo lyg iš ateities ir išvydus ją apima futuristiniai jausmai. 

Mums jau įprasta, kad gamintojai kiekvienais metais pasiūlo vis tobulesnių ir šiek tiek pažangesnių kamerų nei prieš tai, tačiau tai nėra kardinaliai viską keičiantys sprendimai. 

DJI, pasauliui pristatydama Ronin 4D kino kamerą, nustebino net ir viską mačiusius. Negana to, Ronin 4D nors ir būdama pakankamai maža, savyje talpina ypač daug naujausių technologinių sprendimų, kuriuos kaip ir tradiciškai, mes trumpai apžvelgsime.

1

Korpusas

Tai labiausiai į akis krentantis dalykas. Neįprastai laikoma kamera, kartu su gulbės kaklą primenančiu stabilizatoriumi, abejingų nepaliks. 

Ronin 4D korpusas surinktas itin kokybiškai. Tvirta aliuminio/magnio lydinio ir anglies pluošto konstrukcija sukurta atlaikyti iššūkius, naudojant kamerą ypač aktyviems filmavimams.

Verta paminėti, kad Ronin 4D nėra pati lengviausia kamera, tačiau įvertinant tai, kad rankose laikote ypač aukšta kokybe galintį įrašinėti prietaisą, bei net keturias ašis turintį stabilizatorių, 4.67 kilogramų svoris neatrodo toks didelis. Vis tik, jei filmuoti jums prisireiks visą dieną ir beveik penkių kilogramų svorį laikyti rankose jums bus nepatogu, ant viršuje esančios rankenos rasite tvirtinimą, kuriuo Ronin 4D kamerą galėsite prijungti prie tokių sistemų kaip “Easyrig”.

Visus kameros nustatymus rasite naudodami liečiamą ekraną, tuo pačiu patogiose vietose išdėstyti mygtukai leis greitai ir patogiai valdyti kamerą bei pasiekti pagrindinius nustatymus.

Fokusavimas

Ronin 4D LiDAR fokusavimo sistema yra tai kuo DJI tikrai gali didžiuotis. Ši novatoriška sistema palengvins užduotį daugeliui operatorių. Naudojant Ronin 4D turėsite tris pasirinkimus vaizdui fokusuoti. Pirmasis tai pilnai automatinis fokusavimas, antrasis - rankinis ir trečiasis tai mišinys abiejų būdų.

Automatinis fokusavimas (AF)

Naujoji LiDAR automatinė fokusavimo sistema veikia labai tiksliai, ir išlaiko sufokusuotą vaizdą filmuojant net ir greitai judančius objektus. Ši sistema tai geba padaryti naudodama daugiau nei 43 tūkstančius nuotolio taškų, kurie siekia iki dešimties metrų atstumą. Labai svarbus LiDAR pranašumas - galimybė greitai ir tiksliai nustatyti ir sekti objektus net ypač prastoms apšvietimo sąlygoms, kai įprastos autofokusavimo sistemos net neveikia.

Taip pat LiDAR automatinis fokusavimas galimas net ir su ant E-Mount ar M-Mount uždėtais objektyvais. Norint pasinaudoti šia galimybe, užteks tiesiog sumontuoti ir prijungti fokusavimo varikliuką.

Rankinis fokusavimas (MF)

Kartu su rankiniu fokusavimu, Ronin 4D vartotojams siūlo novatorišką funkciją - LiDar Waveform. Šis pagalbinis įrankis aiškiai ir patogiai ekrane atvaizduoja atstumą iki norimo objekto. Operatoriui tai leidžia tiksliai nustatyti nuotolio taškus ir sufokusuoti vaizdą itin preciziškai.

Ant dešinio laikiklio esantis fokusavimo ratukas, leis jums visa tai padaryti greitai ir komfortiškai. 

Automatinis/rankinis fokusavimas (AMF)

Kaip mums jau sufleruoja pats pavadinimas, tai yra automatinio ir rankinio fokusavimo būdų mišinys, kuriame patogumas ir preciziškas tikslumas susilieja į vieną. Naudojant AMF fokusavimo ratukas judės sinchroniškai su automatiniu fokusavimu, tačiau bet kuriuo metu galėsite perimti kontrolę ir pakoreguoti vaizdo fokusavimą, pagal poreikį

4 ašių stabilizacija

Turbūt dėl šios savybės Ronin 4D pelnė tokį didelį susidomėjimą. Kaip pats DJI įvardija, tai yra pirmoji kamera industrijoje, turinti aktyvią-vertikalią keturių ašių stabilizaciją.

Prie mums jau įprastų trijų stabilizatoriaus ašių DJI priedėjo ketvirtąją - Z ašį. 

Naudojant visų keturių ašių stabilizaciją gaunama daug stabilesnė video medžiaga, nejaučiamas vertikalus judėjimas, kuris dažniausia sukeliamas greičiau judant, einant ar bėgant. 

Visa tai padaroma be jokio tolygaus judėjimo praktikavimosi. Kameros apačioje sumontuoti ToF sensoriai, kartu su vizualiais sensoriais, IMU davikliais bei barometru, Ronin 4D užtikrins geriausią stabilizavimą, ir tam jums neprireiks jokių milžiniškų išorinių priedų.

Kamera

Zenmuse X9 - naujausia ir geriausia kamera su įmontuotu stabilizatoriumi, kurią DJI šiai dienai gali pasiūlyti. Ši kamera turi dvi versijas X9-8K ir X9-6K.

X9-8K kaip ir X9-6K palaiko dvigubą pradinį ISO (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000), 14 stop’u dinaminį diapazoną bei turi pilno kadro sensorių. Visa tai leidžia X9 kamerai fiksuoti vaizdus su išskirtinėmis detalėmis ir minimaliu triukšmu, net ir filmuojant aplinkoje kurioje apšvietimas itin silpnas ar išskirtinai kontrastingas. 

Taip pat X9 kamera naudoja DJI Cinema Color System (DCCS) kuri pasitelkdama Cinecore 3.0 procesorių suteikia filmuotai medžiagai kinematografišką vaizdą, tuo pačiu išlaikan ir atkuriant ypač tikslias ir realistiškas spalvas

X9-8K kameros versija gali filmuoti maksimaliu 8K/75fps, taip pat 4K/60fps greičiu. Naudojami kodekai - ProRes RAW, ProRes 422HQ ir H.264 

X9-6K kameros versija, vaizdą įrašinėja maksimaliu 6K/120fps greičiu, o 4K raiška vaizdas įrašinėjamas maksimaliu 120 fps greičiu. Naudojami kodekai Apple ProRes 4444 XQ, ProRes 422HQ ir H.264

Pilnas įrašymo galimybes galite rasti čia.

Naudodami E-Mount ir M-Mount galėsite naudoti kitų gamintojų objektyvus. Detalų suderinamų objektyvų sąrašą rasite čia.

Dar vienas malonus dalykas turint Ronin 4D tai, kad X9 kamera savyje turi integruotus ND filtrus. Ir jų yra ne šiaip keli, o visi devyni “stop’ai” (nuo ND 2 iki ND 512). ND filtrus galėsite keisti greitai ir patogiai, bei pritaikyti prie jums reikiamos situacijos vos kelių mygtukų paspaudimu.

Plačiai naudojama DJI dronuose ir į Ronin 4D perkelta sistema priverčia X9 kamerą sekti norimus objektus, filmavimo metu. Active Track sistema susieta su Cinecore 3.0 ir LiDAR fokusavimo sistema ženkliai palengvina operatoriaus darbą išgaudama itin precizišką sekimą. Active Track geba sekti objektus ne tik iš artimo, be tuo pačiu ir iš tolimo atstumo.

DJI O3 sistema

Dar viena technologija kuri pasiskolinta iš dronų ir pritaikyta Ronin 4D kamerai, tai DJI O3 vaizdo perdavimo ir valdymo sistema. DJI deklaruoja, kad naudojant šią sistemą vaizdas bus perduodamas net šešių kilometrų atstumu. Tai tikrai įspūdingas skaičius, kurio daugiau niekas negali pasiūlyti.

Be įprastai naudojamų 2.4 ir 5.8 GHz dažnių, O3 sistema taip pat naudoja DFS dažnių juostą. Tai suteikia galimybę perduoti perduoti stabilų, 1080/60fps vaizdą, be jokių trukdžių net į kelis nuotolinius monitorius vienu metu.

Perduodamų duomenų saugumu pasirūpins viena saugiausių šifravimo sistemų pasaulyje AES-256.

Video medžiagos talpinimas

„Ronin 4D“ siūlo tris įrašų talpinimo būdus.

Pirmasis - prijungiamas USB SSD, kuris yra ekonomiškas sprendimas 4K projektams.
Antrasis - CFexpress Type-B kortelė
Ir trečiasis - DJI PRO SSD 1 TB, užtikrinantis geriausią našumą įrašinėjant video aukščiausia įmanoma raiška bei didžiausiu FPS.

Baterija

DJI Ronin 4D kamera naudoja mums jau pažįstamas TB50 baterijas. 

4280 mAh talpos baterijos, leis Ronin 4D kamerai veikti net iki 2.5 valandos. Įvertinant tai, kad baterijos įkrovimas trunka 1.5 valandos, jums pakaks vos dviejų baterijų norint filmuoti be pertraukų. 

Kaip labai didelį privalumą įvardintume ir tai, kad TB50 baterijos yra savaime pasišildančios, tad jei prireiktų filmuoti atšiauriomis žiemos sąlygomis, visada galėsite būti tikri, kad Ronin 4D veiks be priekaištų.

Dėl detalesnės informacijos, bei šios profesionalios kino kameros įsigijimo visada galite pasikonsultuoti susisiekę su mūsų kolegomis telefonu, arba atvykę į Promaksa parduotuves Vilniuje bei Kaune.
Visus kontaktus rasite čia.

Susiję produktai