DJI Mavic 3 drono apžvalga - daugiau nei tikėjomės
2021-12-20 |

Visai neseniai, Promaksa parduotuves, pasiekė pirmoji DJI MAVIC 3 dronų siunta. Nesuklysime sakydami, jog DJI Mavic 3 šiemet tikrai yra geidžiamiausių dronų viršūnėje.

Kartu su dar geresne kamera prasiplėtusios vaizdo fiksavimo galimybės, atnaujintas korpusas, baterija bei dar daug kitų patobulinimų pradžiugins būsimus šių dronų savininkus. Nusprendę įsigyti šį droną, pasirinkti galėsite net iš trijų skirtingų komplektacijų - “Mavic 3”, “Mavic 3 Fly More Combo” ir “Mavic 3 Cine Premium Combo”, tad nesvarbu, naudojate droną profesionaliai ar mėgėjiškai - tikrai rasite savo poreikius labiausiai atitinkantį komplektą.
Na, o jei dar nežinote, kokie patobulinimai atkeliavo kartu su šiuo dronu, bei kokie panašumai ir skirtumai tarp Mavic 3 komplektacijų - ši apžvalga kaip tik jums! 

Dizainas

Pirmasis įspūdis, paėmus droną į rankas tai, kad surinkimo kokybė tikrai aukšta, plastikas kokybiškas, pats korpusas atrodo solidžiai ir tvirtai.

DJI Mavic 3 šiek tiek lengvesnis nei prieš tai buvęs šios klasės dronas - Mavic 2 Pro/Zoom ir sveria 895 gramus (899g. Cine Premium). Dėmesį iškart atkreips plonesnės drono kojos, ilgesni propeleriai bei aptakesnis korpusas, kuris kaip teigia DJI, turi net trisdešimt penkiais procentais mažesnį vėjo pasipriešinimą nei ankstesni DJI dronai. Visuma šių dalykų lemia dar ilgesnį skrydžio laiką, bei daug stabilesnį skrydį vėjuotomis dienomis.

Ne ką mažiau akį traukianti detalė -  naujoji drono transportavimo apsauga. Neįprastai atrodanti, apie droną “apsivyniojanti” apsauga atlieka net kelias funkcijas vienu metu. 

Visų pirma, tai patikima apsauga sauganti jūsų drono kamerą ir jos stabilizatorių tuo metu kai dronas krepšyje ir yra transportuojamas.

Antroji labai naudinga šios apsaugos funkcija - propelerių fiksavimas, padedantis išsaugoti sveikus propelerius dedant droną į transportavimo krepšį

Trečioji funkcija - nuo įbrėžimų apsaugomi kliūčių vengimo sensoriai. Lyginant su ankstesniu DJI Mavic modeliu, Mavic 3 kliūčių vengimo sensorių stikliukai yra šiek tiek išsikišę į išorę. Jiems tai suteikia galimybę aprėpti daugiau erdvės ir leidžia dronui ypač saugiai skraidyti aplinkoje. Tuo pačiu transportuojant jie gali būti labiau pažeidžiami. Būtent tai yra lengvai išsprendžiama naudojant Mavic  kameros apsaugą.

Dar vienas dalykas, kurį išsprendžia naujoji DJI Mavic 3 transportavimo apsauga - užmiršimas ją nuimti prieš skrydį. Ankstesniuose DJI dronų modeliuose kameros apsauga nusiima ir užsideda nepriklausomai nuo to ar pats dronas yra išskleistas ar sulankstytas. Jei vis tik yra pamirštama nuimti transportavimo apsaugą ir dronas įjungiamas, iškyla grėsmė pažeisti kameros stabilizatoriaus varikliukus ir taip sugadinti stabilizatoriu, nes automatinės kalibracijos metu apsauga stabilizatoriui neleidžia judėti. Na o naujosios apsaugos nuimti jūs nepamiršite, nes paprasčiausiai jos nenuėmus neišeis išskleisti drono.

Maloniai nustebino drono krepšys. Pilkos spalvos, kokybiškai pasiūtas, patraukliai atrodantis aksesuaras, vos per kelias sekundes lengvai transformuojasi iš krepšio dronu į talpią, stilingą kuprinę. Į ją galėsite susidėti ne tik Mavic 3 su visais jo priedais, bet ir papildomų daiktų pagal poreikį. 

Kamera ir stabilizatorius

Patobulinimų šioje vietoje DJI tikrai nepagailėjo, tad Mavic 3 drono kamera abejingų nepaliks ir savo galimybėmis nustebins daugelį. 

Pradėkime nuo to, kad Mavic 3 vietoje mums įprastos vienos, turi net dvi kameras - plataus kampo Hasselblad kamerą kuri laikoma pagrindine naudojama drono kamera, ir siauro kampo Tele kamerą, kuri pasak gamintojo, yra skirta “scout’inimui” (vietovės apžiūrai ir vietos kurioje norima filmuoti nustatymui), bet taip pat ją galima naudoti ir filmavimui bei fotografavimui.

Pagrindinė kamera - plataus kampo Hasselblad kamera, turinti milžinišką 4/3” dydžio CMOS sensorių, 20 megapikselių, reguliuojamą diafragmą nuo f/2.8 iki f/11 ir net 84 laipsnių matymo kampą yra vienas iš geriausių pasirinkimų šiuolaikiniuose dronuose. Dėka didesnio sensoriaus, bei 12.8 stop’ų dinaminio diapazono, nuotraukos ir video turi pastebimai mažiau “triukšmo”, vaizdas yra detalesnis, o rezultatas atrodo profesionaliau nei bet kada prieš tai.

Naudojantis šia kamera galėsite filmuoti net 5.1k raiška 50 kadrų per sekundę, o 4k raiška, kamera geba filmuoti net 120 kadrų per sekundę greičiu. 

Bet tai nėra tik didelė raiška ir daug kadrų per sekundę. Nepaisant ir šiaip puikios bei nepriekaištingos video kokybės, tam kad darbas post produkcijoje būtų dar lengvesnis, filmuoti galite naudodami 10-bitų D-Log spalvų profilį, bei H.265 kodavimą failų suspaudimui. 

Na o profesionalai, norėdami maksimaliai išnaudoti šio drono ir jo kameros siūlomus privalumus, įsigiję Mavic 3 Cine Premium Combo drono versiją, apdorojant video medžiagą, mėgausis Apple ProRes 422HQ kodekų teikiamais privalumais.

Sekanti kamera - siauro kampo Tele kamera, turinti 1/2 colio CMOS sensorių ir 12 megapikselių. 

Ši kamera, savo parametrais nors ir neprilygsta plataus kampo Hasselblad kamerai, tačiau profesionalo rankose gali padaryti tikrai nuostabių kadrų. 

Skirtingai nei plataus kampo Hasselblad kamera, Tele kamera turi fiksuotą f/4.4 diafragmą bei 15 laipsnių matymo kampą, tačiau galimybė priartinti nuo 7 iki 28 kartų, tikrai praplečia šios kameros galimybes.

Saugumas

Viena svarbiausių funkcijų, saugiam dronų naudojimui - kliučių aptikimas ir jų išvengimas.

Ankstesni, šios serijos dronai, nors ir turėdavo šią funkciją, tačiau jos vistiek turėdavo techninių ar programinių spragų, o tam tikrose situacijose dronas kliučių visiškai neaptikdavo ir galėdavo į jas atsitrenkti. 

Pavyzdžiui, artimiausias DJI Mavic 3 giminaitis - DJI Mavic 2, nors ir turi sensorius kurie stebi objektus pilnai aplink droną, tačiau ši funkcija galima tik įjungus “tripod” režimą. Naudojant įprastą “positioning” režimą sensoriai veikdavo tik dalinai ir pilotui nepastebėjus kliūties esančios šone, atsitrenkti į ją yra tikrai nesudėtinga.

Tuo tarpu Mavic 3 turi visiškai kitaip išdėstytus daviklius, bei jiems atnaujintą programinę įrangą . Didžiausias pliusas tai, kad dėl plataus matymo kampo daviklių, kliūtys aptinkamos 360 laipsnių kampu, visomis kryptimis aplink droną, skraidant ne tik “cine” bet ir “normal” režimu. Priekiniai davikliai kliūtis mato net iki 200 metrų atstumu, visi kiti davikliai kliūtis mato 0.5 m - 25 m atstumu.

Kliūčių vengimo sistemą sudaro visuma fizinių daviklių bei programinė įranga, kuri nusprendžia, kaip dronui elgtis kai kliūtys aptinkamos. 

Mavic 3 dronas turi kelis kliūčių vengimo pasirinkimus. Pirmasis pasirinkimas, tai visų daviklių išjungimas. Specifinėse situacijos kartais to gali prireikti, tad šaunu, kad paliekamas toks pasirinkimas. Žinoma, išjungus kliūčių aptikimo daviklius, reikėtų skristi ypač atsargiai ir imtis visų papildomų saugumo priemonių norint išvengti susidūrimo.

Antrasis pasirinkimas, tai elementarus sustojimas, kai aptinkama kliūtis. Jei nenorite, kad dronas bandytų išvengti kliūties ir tęsti skrydį, pasirinkus šią funkciją jis tiesiog sutstos ir lauks tolimesnių Jūsų komandų.

Trečioji galimybė - kliūčių išvengimas. Šis režimas labai parankus naudojant “active track” funkciją, kai dronas jus seka, ir jūs jo tuo metu nevaldote rankiniu būdu. Šiuo atveju dronas aptikęs kliūtį ją apskris ir toliau tęs jūsų sekimą. Šį režimą galima naudoti skraidant ir įprastai.

Stipriai patobulinta ir grįžimo “į namus” (RTH) funkcija. Seniau, dronai tiesiog pakildavo į nustatytą aukštį ir grįžę iki pakilimo vietos, joje nusileisdavo. Netinkamai įvertinus grįžimo aukštį, šis grįžimo būdas gali bereikalingai išeikvoti didelę dalį baterijos energijos. 

Na, o Mavic 3 “į namus” grįš visai kitaip. Šis dronas gebės realiu laiku įvertinus vėjo greitį bei kryptį, pasirinkti tinkamą aukštį ir pastebėjus bei išvengus visų kliūčių, grįžti į “namų tašką” trumpiausiu, saugiausiu ir ekonomiškiausiu maršrutu.

Baterija ir skrydžio charakteristikos

Turbūt jau visi girdėjo gandus apie neįtikėtinai ilgą Mavic 3 skrydžio laiką, ir galiu patvirtinti, kad tai yra tiesa. Naujoji baterija, beveik 30 procentų talpesnė, nei ankstesnio - Mavic 2 drono ir yra net 5000mAh talpos. Idealiomis sąlygomis, kartu su jau minėtomis, aptakesnio ir labiau aerodinamiško korpuso savybėmis bei didesniais propeleriais, ši baterija Mavic 3 dronui suteiks energijos ore išbūti net iki 46 minučių. 

Esant stipriam vėjui, dideliam šalčiui ar atliekant ypač greitus ir manevringus skrydžius, skrydžio trukmė natūraliai gali sutrumpėti. Tačiau net ir esant tokioms ekstremalioms naudojimo sąlygoms, skrydžio trukmė turėtų siekti apie 40 minučių, ir tai tikrai yra daug.

Nuo mums įprastų DJI dronų skiriasi ir baterijos įdėjimas į droną. Baterija į Mavic 3 droną dedasi ne iš viršaus, tačiau įsistumia per galinę drono dalį. Šitaip baterija yra labiau izoliuota nuo neigiamų oro sąlygų bei apsaugota nuo fizinių smūgių, pavyzdžiui netyčia išmetus droną iš rankų.

Ši didžiulė 5000mAh, 4 celių beterija ne tik aprūpina energijos ilgam drono skrydžiui, bet ir leidžia jam skristi ypač greitai.
Nors maksimalus skrydžio greitis išlieka panašus kaip ir Mavic 2 drono, tačiau Mavic 3 gali daug greičiau kilti - netgi 8 m/s, o leistis 6 m/s greičiu. Toks kilimo ar leidimosi greitis gan stipriai pasijaučia galutiniame rezultate, kai norima nufilmuoti “cinematic” tipo vaizdų. Taipogi norint nusileisti iš didelio aukščio, bus sugaištama mažiau laiko, o sutaupyta baterijos energija bus panaudota ilgesniam skrydžiui.

Plonesnės drono kojos ir aptakesnis korpusas smarkiai sumažina pasipriešinimą vėjui. Žinoma tai įtakoja skrydžio laiką teigiama linkme, bet tuo pačiu leidžia išgauti geresnės kokybės fotografijas naudojant ilgą išlaikymą, o ir esant vėjo gūsiams filmavimas vyks be trikdžių. 

Komplektacija

DJI Mavic 3 atkeliauja trijose skirtingose komplektacijose - Mavic 3, Mavic 3 Fly More Combo ir Mavic 3 Cine Premium Combo.

Mavic 3 komplektacija, tai bazinė komplektacija kuri patenkins jūsų poreikius, jei jums reikalingas aukštos kokybės dronas, o vienos baterijos talpos jums pakanka suplanuotai misijai įvykdyti.


Dėžutėje rasite: Mavic 3 droną, drono bateriją, valdymo pultą, baterijos įkroviklį, kameros ir sensorių apsaugą nadojamą transportavimo metu, propelerius dronui kartu su dviem atsarginiais propeleriais, bei laidų komplektą.

Mavic 3 Fly More Combo komplektacija panaši į ankstesnes, visų jau pamėgtas DJI dronų Fly More Combo komplektacijas. Kadangi šoje komplektacijoje yratrys baterijos, ją dažniausia pasirenka žmonės, kurie skraido dronu daugiau ir dažniau.. Taipogi šioje komplektacijoje yra dar daugiau kitų tikrai naudingų priedų.


Dėžutėje rasite: Mavic 3 droną, tris drono baterijas, valdymo pultą, baterijos įkroviklį, kameros ir sensorių apsaugą nadojąmą transportavimo metu, propelerius dronui kartu su aštuoniais atsarginiais propeleriais, laidų komplektą, ND4/8/16/32 filtrų komplektą, įkrovimo stotelę visoms trims komplekte esančioms baterijoms, bei krepšį/kuprinę. 


Mavic 3 Cine Premium Combo komplektacija - tai geriausia, ką DJI siūlo kartu su šiuo dronu. Šioje komplektacijoje esantis dronas aprūpintas 1TB integruota SSD atmintimi, įprastą valdymo pultą pakeičia išmanusis, o papildomas ND filtrų komplektas jums leis fotografuoti naudojant ilgą išlaikymą net ir dieną.

Cine Premium Combo komplektacija skirta profesionalams kurie maksimaliai nori išnaudoti Mavic 3 galimybes savo veikloje.

Dėžutėje rasite: Mavic 3 droną su 1 TB vidine SSD atmintimi, tris drono baterijas, išmanųjįvaldymo pultą, baterijos įkroviklį, kameros ir sensorių apsaugą nadojąmą transportavimo metu, propelerius dronui kartu su aštuoniais atsarginiais propeleriais, laidų komplektą, ND4/8/16/32 ir ND64/128/256/512 filtrų komplektą, įkrovimo stotelę visoms komplekte esančioms baterijoms, krepšį/kuprinę, bei laidą kuris iš drono į jūsų kompiuterį duomenis perkelia įspūdingu - 10Gbps greičiu.

Valdymo pultai

Kaip mums jau įprasta, DJI dronai, o taip pat ir Mavic 3 serija mus pasiekia su dvejomis skirtingomis pultų versijomis. Šį kartą tai yra valdymo pultas RC-N1 ir DJI RC Pro išmanusis valdymo pultas. Abu šie pultai, ryšiui su dronu palaikyti bei duomenims perduoti naudoja naujausias Ocusync 3+ bei WiFi 6 sistemas.

RC-N1 pultas mums jau gerai pažįstamas, nes naudojamas kartu su DJI Mini 2 ir DJ Air 2s dronais. Šis pultas, greitai ir patogiai laidu jungiasi prie jūsų telefono ar planšetės (palaikomos Lightning, Micro USB, USB-C jungtys).

RC-N1 pultas iš drono perteikia Full HD vaizdą, 5.5 MB/s greičiu, o pilnai įkrauta pulto baterija, neįkraudama telefono, iki sekančio įkrovimo tarnaus net šešias valandas.

Didžiausi šio pulto privalumai tai, kad jis yra kompaktiškas ir paprastas naudoti. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad šis pultas neturi integruoto ekrano,tad  daug kas priklauso ir nuo jūsų turimo mobilaus telefono ar planšetės. 

DJI RC Pro pultas - tai naujos kartos išmanusis pultas, pasižymintis ypač greitu duomenų perdavimu. Iš drono į pultą, Full HD/60fps tiesioginis vaizdas, keliaus net 15MB/s greičiu, o tai užtikrins aukščiausios kokybės ryšio perdavimą skrydžio metu, net jei būsite nutolę dideliu atstumu nuo valdymo pulto ar užskridę už masyvaus pastato.

Tęsiant apie duomenų perdavimą, DJI Mavic 3, RC-N1 ir RC Pro pultuose naudoja WiFi 6 technologiją. Ši technologija aktuali norint peržiūrėti filmuotą kadrą, padarytą panoraminę nuotrauką, ar kokį kitą failą, tol kol dronas kabo ore, o dėl trumpos peržiūros yra tiesiog nenaudinga leisti droną ir perkėlinėti duomenis į kompiuterį. Naudojant WiFi 6, duomenys į pultą bus perkeliami net iki 80MB/s greičiu, tad įsitikinti, kad kadras kurį užfiksavote yra būtent toks kokio jums reikia, bus greita ir paprasta.

Vis tik jei skraidote vietose kur yra ypač daug fizinių ar radio trukdžių, ir OcuSync 3+ jums nebepakanka - nenusiminkite. RC Pro išmanusis pultas šiuo atveju taps nepakeičiamas. Šiam pultui DJI ruošiasi išleisti naujovę ir tuo pačiu labai stiprų patobulinimą - 4G ryšys. Prijungus 4G priedėlį prie drono, išmanus pultas ryšiui su dronu palaikyti naudos ne tik OcuSync 3+ bet ir 4G interneto ryšį, vienu metu. Šitaip turėsite stipriausią ir stabiliausią video ir valdymo signalą, kuris maksimaliai praplės drono panadojimo galimybes.

Išmaniojo pulto ekranas išlieka tokio pat dydžio, kaip ir jo pirmtako - 5.5 colio įstrižainės, o aiškų vaizdą, net ir saulėtomis vasaros dienomis, užtikrins 1000 nits’ų ekrano ryškumas. Patogesniam naudojimui, pakoreguotos išskleistų antenų pozicijos bei jungčių vietos. 

RC Pro taip pat naudoja mums gerai pažįstamą Android 10 operacinę sistemą. Dėka jos, pulte galėsite įdiegti visas norimas programėles, kurias palaiko įprastas Android operacinę sistemą naudojantis telefonas.

DJI Mavic 3 dronas pilnas įvairiausių naujovių ir šiame bloge aptarėme svarbiausius pasikeitimus bei patobulinimus. Jei turite papildomų klausimų dėl šio drono, jam reikalingų skrydžio licencijų - visada galite kreiptis į mūsų konsultantus, kurie su mielu noru atsakys į jūsų klausimus. Jūsų patogumui, užsisakius droną mūsų internetinėje parduotuvėje, jį saugiai supakuosime ir išsiųsime jums dar tą pačią dieną, o norėdami prekę apžiūrėti gyvai prieš ją įsigyjant, galite atvykti į mūsų fizines parduotuves Vilniuje ir Kaune. Parodysime, patarsime ir kartu išbandysime.

Susiję produktai