Daiktų registravimo sistema internete - pazymetas.lt
2021-03-25 |

Kartais nutinka taip, jog pametate brangų, naudingą ar vertingą daiktą, ar tiesiog ilgapirščiai jį pavagia ir bando parduoti. Tam, kad apsisaugoti nuo daiktų praradimo, visus jums svarbius naudotus ar naujus daiktus galite nemokamai registruoti internetinėje sistemoje „pazymetas.lt“

Internetinėje sistemoje „pazymetas.lt“ galite susieti daiktą su savimi per elektroninį paštą arba kitą identifikavimo sistemą. Jeigu prarasite įregistruotą daiktą, jį radęs sąžiningas asmuo galės įvesti į sistemą unikalų radinio kodą ir jus informuoti.

Pavyzdžiui, įregistruosite DJI droną, GoPro kamerą, ausines ar kitą daiktą ir gausite unikalų kodą, kurį galėsite pavaizduoti ant jo. Daiktą radęs asmuo, pagal unikalų kodą, lengvai galės su jumis susisiekti, nes būsite nurodęs sistemoje savo kontaktinę informaciją. Sistemoje galima žymėti bet ką, net tuos daiktus, kurie neturi jokio kodo ar serijinio numerio. Tokiu atveju, jums reikėtų įsigyti specializuotus daiktų žymėjimo ID lipdukus ar pakabukus specializuotoje elektroninėje parduotuvėje

Pazymetas.lt sistemos tikslas yra mažinti pamestų daiktų problemą. Su šia sistema bendradarbiauja Lietuvos policija. Nuo 2020 sausio 1 d. Lietuvos Policija fiziškai nebežymi daiktų, o žymėjimas persikėlė į elektroninę erdvę.

Pagrindiniai šios sistemos privalumai:

  • Asmuo radęs daiktą, galės jus informuoti apie radinį;

  • Tai nemokama paslauga;

  • Jeigu pirksite naudotą daiktą ir asmuo jį bus užregistravęs sistemoje, galėsite patikrinti ar jis nėra vogtas, ar nėra paieškomas;

  • Bendradarbiavimas su Lietuvos policija, draudimo kompanijomis ir kitomis įstaigomis;

  • Kuriama sąžiningų partnerių ir visuomenės bendruomenė.

Kaip užsiregistruoti sistemoje?

Viršuje, dešinėje pusėje paspauskite geltoną mygtuką „Registruokite kodą“ svetainės pagrindiniame puslapyje. Tuomet pasirinkite „Registruotis“ skiltį, suveskite savo kontaktinius ir prisijungimo duomenis, perskaitykite bei pažymėkite varnele, kad sutinkate su registracijos taisyklėmis ir registraciją užbaikite paspaudę apačioje esantį geltoną mygtuką „Registruotis“.

Prieš registruojant bet kokį asmeninį daiktą, gerai apžiūrėkite ant jo esančius gamyklinius ID, serijinius ar IMEI kodus. Sistemoje „pazymetas.lt“ galima registruoti visus ant daikto vizualiai matomus kodus.

Ši sistema naudinga bepiločių orlaivių savininkams, kurių dronai, dėl prarasto ryšio dingsta ir jį radęs asmuo nežino, kam dronas priklauso, nėra pavaizduota jokių kontaktų. Todėl rekomenduojame užregistruoti vertingą daiktą sistemoje ir turėsite didesnę tikimybę daiktą atgauti, jeigu pamesite. 

Kviečiame įvairias įstaigas ir įmones prisidėti prie sąžiningos visuomenės kūrimo ir pasidalinti šios sistemos privalumais, ir galimybėmis apsaugoti savo asmeninius daiktus. Saugokite savo turtą!

Susiję produktai