GoPro HERO9 Black - visko daugiau
2020-09-19 |

GoPro prekės ženklas, rugsėjo 16 dieną, pasauliui pristatė naująją HERO9 Black veiksmo kamerą. Su oficialia pristatymo diena, stipriai patobulintą GoPro HERO9 Black kamerą jau galima rasti Promaksa parduotuvės lentynose. HERO9 Black kamera su ypatingomis savybėmis ir korpuso pasikeitimais stebina daugumą GoPro veiksmo kamerų naudotojų. Tad, apžvelkime šią kamerą iš arčiau.

Esminės naujovės: spalvotas priekinis LCD ekranėlis ir padidintas 23.6 MP kameros sensorius. Priekinis ekranėlis tikras atradimas mėgstantiems daryti asmenukes ar filmuoti vlogus, o didesnis sensorius, kuris ne tik fotografuoja ir filmuoja didesne raiška, bet ir leidžia dar geriau stabilizuoti video, ir ryškesnį vaizdą fiksuoti silpno apšvietimo sąlygomis. O taip pat daug programinių atnaujinimų ir nauji Time Warp, Slo-mo video režimai bei dar daugiau galimybių.

Viena iš savybių – tai 1720 mAh baterijos talpa, kuri net 30 procentų didesnė. Todėl galima nufilmuoti dar daugiau turinio su viena baterija. Naujovė GoPro kameroje yra specialus aušinimo mechanizmas. Pagerinta vandens ištekėjimo iš mikrofonų sistema ir paprastesnis durelių uždarymas, kuris užtikrina, kad nepamiršote uždaryti durelių prieš neriant į vandenį. Patogūs iškilę įjungimo/išjungimo ir įrašymo mygtukai. Pats GoPro HERO9 Black korpusas yra tvirtas ir atsparus vandeniui iki 10 metrų gylyje, kaip ir dauguma GoPro turi specialias išlenkiamas kojeles, skirtas pritvirtinti kamerą prie laikiklių ir trikojų. O taipogi, dedant GoPro HERO9 Black į kietą kevalą, nereikia nuimti apsauginio lęšio. Apsauginis lęšiukas yra keičiamas, todėl jeigu netyčia jį sudaužysite, galima pakeisti į naują. 

GoPro HERO9 Black veiksmo kamera turi 23.6 MP jutiklį, todėl filmuoja 5K raiška ir visos detalės išlieka aukštos kokybės. HERO9 fotografuoja 20 MP raiškos nuotraukas. Gal tai būtų tik skaičiai, tačiau daugiau kokybiškų taškų reiškia ne tik aštresnes nuotraukas, bet ir ypatingai pasitarnauja video stabilizavimui, kai kuriate profesionalų turinį, o ypač užsiimant labai aktyvia veikla. Taip pat kamera gali įrašyti video šiomis rezoliucijomis: 5K, 4K, 2.7K, 1440p ir 1080p. Padidinto lęšiuko pagalba apimamas dar didesnis vaizdo kampas. Paprastą apsauginį lęšiuką, taip pat galima pakeisti į MAX Lens Mod lęšį, kuris yra parduodamas atskirai. MAX Lens Mod lęšis išlaiko tiesų horizontą net ir sukant kamerą 360 laipsnių kampu. Pavyzdžiui, kuomet akrobatas persiverčia per galvą ore (daro salto), prisitvirtinęs kamerą, horizontas lieka tiesus.

Jeigu GoPro HERO8 Black turėjo puikią 2.0 HyperSmooth stabilizaciją, tai flagmanas GoPro HERO9 Black turi dar geresnę HyperSmooth 3.0. Su geresne stabilizacija galima nufilmuoti net ir 5K raiška ir nebus jokio drebančio vaizdo. Patys išbandėme filmuoti tiesų horizontą, smarkiai judindami kamerą ir įsitikinome, kad horizontas lieka tiesus, vaizdas nedreba ir nesusilieja.

Naująją veiksmo kamerą galima naudoti kaip WEB kamerą. Tiesiogines transliacijas į socialinius tinklus galima transliuoti 1080p raiška ir išsaugoti įrašą SD kortelėje. Argi ne šauni kameros savybė, pritaikyta dirbantiems ar besimokantiems iš namų, žaidimų, ar socialinių tinklų entuziastams? 

HERO9 Black užfiksuoja iki 240 kadrų per sekundę 8x Slo-mo video. Taip pat įrašo Time-lapse video su TimeWarp 3.0. Todėl galima suglausti nakties, saulėlydžio, plaukiančių debesų danguje video  į kelių sekundžių klipą.

Truputėlį didesnė ir 32 gramais sunkesnė, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad prastesnė. Toks dydžio skirtumas suteikia galimybę dar paprasčiau naudoti kamerą ir jos funkcijas. Didesnis lietimui jautrus LCD ekranas padeda lengviau ir greičiau valdyti kamerą. Kitas šios kameros pliusas yra tai, jog SD atminties kortelė dar lengviau išsiima iš kameros.

Kameros pakuotė visiškai nauja – GoPro didžiuojasi, jog pakuotėje visiškai nėra plastiko. Vietoj plastikinės dėžutės, kurią reikėdavo išmesti, dabar gauname praktišką dėklą, į kurį galima susidėti GoPro kamerą ir jos priedus. Taip GoPro prekės ženklas prisideda prie plastiko mažinimo pasaulyje.

GoPro HERO9 Black turi papildomų priedų ir aksesuarų, pavyzdžiui, Media Mod, į kurio komplektaciją įeina nuimama apsauga nuo vėjo ir jungtys išoriniam mikrofonui, HDMI ir USB-C. Naujiena - jungtys dabar uždengtos guminėmis apsaugomis nuo dulkių. Taip pat ir Light Mod, kuris dar labiau pagerina apšvietimą bei įvairūs laikikliai ir tvirtinimai, ir t.t.. Atnaujinti priedai, kurie netiks senesnės kartos GoPro kameroms - baterija, baterijos įkroviklis, kevalas, silikoniniai dėklai, filtraiMedia Mod. O bene visi kiti tvirtinimo elementai tinka ir naujajai HERO9 kamerai. 

Susiję produktai