DJI FPV dronas - šuolis į naują pasaulį
2021-03-10 |

Naujasis DJI FPV dronas meta daug iššūkių net ir patyrusiems pilotams. Tai yra daugiau nei tradicinis DJI dronas - tai lenktyninis dronas, su kuriuo manevruojama siaurose erdvėse, arti daiktų, atliekant įvairius triukus ir skriejant iki 140 kilometrų per valandą greičiu. Drono valdymas pilnai rankiniame režime skirtas tik tiems, kurie jau turi patirties ir įgūdžių pilotuojant lenktyninius dronus.

DJI simuliatorius - norintiems išmokti

FPV drono pilotavimui reikia specialaus pasiruošimo. Prieš naudojant FPV rankinį režimą, pirmiausiai reikia išmokti pilotuoti FPV droną. Tai padaryti saugiau galima su „DJI Simulator“ programėle telefone. Ši programėlė skirta išmokti manevruoti FPV droną ir įgyti reikalingus įgūdžius nerizikingoje vietoje, virtualiu būdu. Jei neturėdami įgūdžių mėginsite skristi rankiniu būdu - be jokių abejonių, skrydis pasibaigs drono dūžiu. Beje, šį droną galima apdrausti „DJI CARE“ gamintojo draudimu - metams suteikiamos „dvi gyvybės“, t.y. du sudaužytų dronų pakeitimai į naujus. Svarbiausia - saugumas!

FPV priedai 

FPV drono komplektacijoje yra „Goggles v2.0“ akiniai, kuriuose matomas tiesioginis vaizdas iš drono kameros. Pirmą kartą skraidant, pilotui rekomenduojama būti sėdimoje pozicijoje ir nepamiršti kvėpuoti. „Goggles“ akiniai turi keturias antenas, kurios skirtos prisijungti prie drono ir valdymo pulto. Naudojant akinius, per USB laidą jungiasi baterija, kuri patogiai įsideda į kišenę. Į akinius yra perduodamas 810p/60fps vaizdas aukštos kokybės režime ir mažiau nei 28 milisekundės delsimas arba 120 fps žemo vėlavimo režime. Būtent ši patentuota „DJI OcuSync 3.0“ ryšio technologija sukėlė skaitmeninio vaizdo revoliuciją lenktynėms skirtuose dronuose.

DJI naujiena, kuri suteikia fantastišką skrydį - intuityvus „DJI  FPV Motion Controller“ pultelis, kuris manevruoja droną pagal rankos judesius. Šį priedą galima įsigyti atskirai. 

Išmanieji režimai ir funkcijos

Drono sistemoje yra GPS navigacija, keturi kliūčių vengimo jutikliai - du drono priekyje ir du apačioje su pagalbine lempute, kuri padeda skristi, pakilti bei nusileisti esant silpnam apšvietimui. Taip pat „Goggles v2.0“ akiniuose pranešama, kuomet skraidymo teritorijoje yra kiti orlaiviai, tad pilotas turi suprasti, kad į tą zoną skristi negalima. FPV turi avarinį sustojimą ir „Return To Home“ funkciją - dėl kurių yra mažesnė tikimybė sudaužyti ar pamesti droną. Būtent šių sistemų dauguma savadarbių FPV dronų neturi.

DJI FPV turi tris skrydžio režimus: „Normal“, „Sport“, „Manual“. „Normal“ režimas naudojamas norint fotografuoti, filmavimui bei pradedantiesiems FPV drono pilotams. Šiame režime  yra kliūčių vengimo jutikliai ir galima lengvai manevruoti droną bei stabiliai skristi iki 50 kilometrų per valandą greičiu. Dronas lėtės, jeigu artės prie žemės ar kliūties. „Sport“ režime išsijungia kliūčių vengimo jutikliai ir skrydis tampa labiau azartiškas. Šiame režime galima skristi iki 97 kilometrų per valandą greičiu bei išlaikyti stabilumą net ir skrendant siaurose vietovėse. „Manual“ režime galima skristi iki 140 kilometrų per valandą greičiu. Šiame režime pilotams tenka susidurti su įvairiais iššūkiais ir norint jį naudoti, reikia turėti FPV drono pilotavimo įgūdžius. Galima prarasti valdymą net ir įsijungus avariniam sustojimui. Jis skirtas vartotojams, kurie skraido lenktyniniais dronais ir atlieka įvairius triukus ore.

Bepilotis orlaivis turi naują „OcuSync v3.0“ perdavimo sistemą. Ji leidžia dronui nuskristi iki 10 kilometrų spinduliu nuo piloto. Dar sistema pasižymi dvigubais dažniais, 50 Mbps sparta. Taip pat yra trys galimybės matyti iš drono perspektyvos: mažo vėlavimo HD režimas realiu laiku ir aiškus vaizdas, sklandus režimas - didesnis kadrų dažnis ir sumažėjęs vėlavimas, auditorijos režimas, kuriame, realiuoju laiku, gali prisijungti ir kiti asmenys, naudojantys „Goggles v2.0“ akinius.

DJI FPV drono kamera turi 1/2.3 colio jutiklį, fotografuoja 12MP raiškos nuotraukas ir užtikrina 150º FOV. Taip pat turi vienos ašies stabilizaciją. Drono kamera užfiksuoja 4k/60p ar 1080/240p raiškos vaizdo įrašus. Kamera turi „RockSteady“ vaizdo stabilizavimą. Nors tai suteikia sklandesnį vaizdą, jis nėra lyginamas su 3 ašių mechaniniu vaizdo stabilizavimu, kurį turi, pavyzdžiui, DJI Mavic serijos dronai. Pilotai gali užfiksuoti JPG nuotraukas ir MP4 bei MOV vaizdo įrašus.

Drono skrydžio trukmė su viena baterija yra iki 20 minučių, tai yra tikrai daug lyginant su kitais FPV dronais.

Atminties kortelė dedasi į patį FPV droną ir į „Goggles v2.0“ akinius. Jeigu įdėsite atminties kortelę į akinius, būsite ramūs, kad nufilmuota medžiaga nedings, jeigu kas nors nutiktų dronui. Tačiau įrašant vaizdą iš akinių, vaizdo įraše lieka skrydžio parametrai.

Pats FPV dronas yra labai tvirtas ir atsparus. Galite pažiūrėti vaizdo įrašą, kuriame demonstruojamas drono tvirtumas. Tačiau to namuose nekartokite.

FPV dronas - DJI gamintojo naujoji sritis. Turint savadarbį FPV droną - kiekvieną klaidą lydi remontas. Todėl geriau rinktis DJI FPV. Šis dronas skirtas net ir patyrusiems lenktyninių dronų pilotams, o taip pat ir pradedantiesiems, kurie nori išmokti pilotuoti FPV dronus. Bepilotis orlaivis turi specialias funkcijas ir režimus, kurios padeda išmokti pilotuoti FPV. Prieš pradedant - rekomenduojame naudoti DJI simuliatorių, kitaip, realybėje pirmas FPV skrydis bus pražūtingas. DJI Mavic serijos dronų ši greita skraidyklė nepakeis, tačiau užtikriname - DJI FPV dronas yra puikus pirmasis žingsnis norint prisijungti prie FPV dronų bendruomenės

Kviečiame prisijungti prie Facebook bendruomenės, kurioje rasite naudingos informacijos apie dronus.

Susiję produktai