Ką daryti jei pabėgo dronas ir dingęs ryšys su valdymo pultu?
2020-01-07 |

Pateiksime keletą praktinių ir teorinių patarimų kaip sėkmingai susigrąžinti „pabėgusį“ droną.

1. Pirmiausia nepanikuokite ir susikaupkite. Kartais žmonės pamatę pranešimus ekrane pasimeta ir pradeda elgtis neapgalvotai, kas gali dar pabloginti situaciją. Todėl nurimkite, atidžiai perskaitykite ir įvertinkite drono siunčiamus pranešimus.

2. Peržiūrėkite skydžio istoriją (ją rasite skrydžio metu naudotoje programėlėje, pvz. DJI GO 4, DJI FLY) ir bandykite suprasti, kas įvyko. Pavyzdžiui, pasitaiko situacijų, kuomet skrydžio metu dėl įvairių priežasčių atsiranda kompaso trikdžiai ir dronas pereina į ATTI rėžimą, t.y. dėl saugumo atjungiamas GPS signalo imtuvas, būtent dėl to kad dronas nepabėgtų. Tokiu atvėju pilotas gali ir turi suvaldyti droną rankiniu būdu, nes jis tampa inertiškas irdažniausiai pradeda nešti vėjo pūtimo kryptimi. Dronas išlaiko skrydžio aukštį, tačiau nebesiorientuoja erdvėje. Jei tuo pat metu dar ir nutolsta ir praranda valdymo signalą - jis nebežino, kur jam grįžti (nes GPS atjungtas), todėl pradeda leistis maždaug 0.5m/s greičiu, tuo pat metu dreifuodamas pavėjui.

3. Jei dronas pats negrįžta į pakilimo vietą - imkitės veiksmų. Čia praverčia matematikos, geometrijos ir fizikos žinios. Nuo paskutinio taško skrydžio istorijoje galima apskaičiuoti apytikslią vietą, kur jis nusileis. Pvz., jei aukštis 50m, vėjo greitis 5m/s, tai drono galima ieškoti maždaug už 500m.
Visuomet rekomenduojame ne tik pasisukti valdymo pultu į drono skrydžio kryptį, atsitraukti į atviresnę vietovę (gal atsiras valdymas ir sugebėsite jį parsiskraidinti), bet stengtis kuo greičiau nuvykti drono dreifavimo kryptimi - jei dronas sėkmingai nusileido ir baterija neiškrito - atsiras signalas su pultu ir žemėlapyje matysite esamą drono vietą. Jei dronas įstrigo medžiuose ar krūmuose, gali būti sunku jį pastebėti - pagrindiniame lange yra “Find my drone” funkcija - ją paspaudus dronas pradeda pypsėti ir blyksėti jo lemputės.

4. Keli praktiniai patarimai:

  • ant drono užsiklijuokite telefono numerį - būna atvejų, kad žmonės randa ir praneša;
  • prieš rizikingesnį skrydį ar pakeitę lokaciją sukalibruokite kompasą, net jei to pats dronas neprašo;
  • būkite pasisukę su valdymo pulteliu į drono pusę ir antenas laikykite jų plokštuma į droną, stenkitės (o pagal taisykles tik taip ir galima) skristi tik esant tiesioginiam matomumui su dronu - taip turėsite stipriausią vaizdo ir valdymo signalą;
  • skrydžio metu atidžiai stebėkite pranešimus, taip galėsite greitai sureaguoti į iškilusias nenumatytas situacijas ir išvengti pavojų, stenkitės, kad aplinka ir aplinkiniai jūsų neblaškytų;
  • dar prieš skrydį susiraskite ir žinokite, kur yra skrydžių istorijos “Flight Records" ir "Find My Drone" funkcija;
  • perkant naują droną pasinaudokite galimybe jį apsidrausti - norint pasinaudoti DJI CARE draudimu reikia pristatyti droną ar jo likučius, bet tai ženkliai sumažina nuostolius, net jei dronas stipriai sudaužytas ar buvo įkritęs į vandenį - gamintojas droną keičia nauju.

Tikimės, kad šie patarimai padės. Skraidykite saugiai!

Susiję produktai