Šventinės nuolaidos, specialūs pasiūlymai nauja GoPro nuolaidos DJI nuolaidos Ekspozicinės / naudotos prekės nauja Likučių išpardavimas nauja Naujienos mūsų parduotuvėje nauja HERO10 veiksmo kamera nauja HERO9 veiksmo kamera HERO8 ir MAX veiksmo kameros nauja HERO7 veiksmo kameros HERO 6,5,4,3/3+ veiksmo kameros GoPro originalūs priedai ir aksesuarai Kitų gamintojų priedai ir aksesuarai Mavic 3 / Mavic 2 / Enterprise serija / Air 2 / Mini dronai DJI Air 2S nauja DJI Mini 2 nauja DJI CARE dronų draudimas DJI FPV sistema Matrice M300 / 200 / 600 platformos kūrėjams Phantom 4 RTK / Pro+ dronai nauja Robotas Robomaster S1 nauja Inspire 2 / PRO dronai Žaisliniai Tello dronai Spark dronai Ronin 4D / RS 2 / RSC 2 serija nauja OM5 stabilizatoriai telefonams nauja DJI Action 2 kamera nauja DJI Pocket 2 kamera nauja OSMO Action kamera nauja OSMO Pocket kamera nauja Hasselblad A6D-100c NIR / A6D-100c fotoaparatai GoPro filtrai GoPro kamerų laikikliai DJI kamerų priedai Filtrai DJI dronams Įvairūs priedai DJI dronams Priedai profesionaliems fotoaparatams Kiti aksesuarai NanLite šviestuvai ir aksesuarai nauja Lume Cube LED apšvietimas nauja Ledgo nauja Rotolight nauja Saramonic mikrofonai nauja Yurbuds ausinės sportui The Pirate Bay gero garso ausinės Rode mikrofonai nauja Tascam mikrofonai nauja JOBY priedai telefonams JOBY priedai veiksmo kameroms JOBY priedai fotoaparatams Populiarūs RAM laikikliai GoPro kameroms ir telefonams RAM B grupė - 1" ball RAM C grupė - 1.5" ball RAM D grupė - 2.25" ball RAM E grupė - 3.38" ball RAM HOL grupė vaizdo registratoriams, planšetiniams kompiuteriams, telefonams RAM Vehicle grupė Kiti RAM elementai Lowepro kuprinės ir dėklai nauja B&W International lagaminai MC Cases lagaminai ir kuprinės DJI dronams nauja HPRC Plaber dėklai ir lagaminai Kitų gamintojų dėklai Įvairių gamintojų dronai ir priedai Kitos įvairių gamintojų veiksmo kameros ZHIYUN stabilizatoriai išmaniesiems telefonams ir fotoaparatams bei priedai nauja Elektriniai paspirtukai ir riedžiai Pebble išmanieji laikrodžiai RC hobio prekės Promaksa - Get the BEST dovanų kuponai Atomos monitoriai nauja Wiral nauja Vallerret nauja EcoFlow nešiojamos baterijos nauja Atminties kortelės GNARBOX mobilus kompiuteris montažui PGYTECH priedai veiksmo kameroms ir DJI dronams Vidvie baterijų bankai ir papildomi priedai XSories ausinės ir įvairūs aksesuarai GoPOLE priedai veiksmo kameroms SP Gadgets priedai ir tvirtinimo elementai dviračiams SmallRig nauja NiSi nauja Pro-mounts nauja Hollyland nauja
Ką daryti jei pabėgo dronas ir dingęs ryšys su valdymo pultu?
2020-01-07 |

Pateiksime keletą praktinių ir teorinių patarimų kaip sėkmingai susigrąžinti „pabėgusį“ droną.

1. Pirmiausia nepanikuokite ir susikaupkite. Kartais žmonės pamatę pranešimus ekrane pasimeta ir pradeda elgtis neapgalvotai, kas gali dar pabloginti situaciją. Todėl nurimkite, atidžiai perskaitykite ir įvertinkite drono siunčiamus pranešimus.

2. Peržiūrėkite skydžio istoriją (ją rasite skrydžio metu naudotoje programėlėje, pvz. DJI GO 4, DJI FLY) ir bandykite suprasti, kas įvyko. Pavyzdžiui, pasitaiko situacijų, kuomet skrydžio metu dėl įvairių priežasčių atsiranda kompaso trikdžiai ir dronas pereina į ATTI rėžimą, t.y. dėl saugumo atjungiamas GPS signalo imtuvas, būtent dėl to kad dronas nepabėgtų. Tokiu atvėju pilotas gali ir turi suvaldyti droną rankiniu būdu, nes jis tampa inertiškas irdažniausiai pradeda nešti vėjo pūtimo kryptimi. Dronas išlaiko skrydžio aukštį, tačiau nebesiorientuoja erdvėje. Jei tuo pat metu dar ir nutolsta ir praranda valdymo signalą - jis nebežino, kur jam grįžti (nes GPS atjungtas), todėl pradeda leistis maždaug 0.5m/s greičiu, tuo pat metu dreifuodamas pavėjui.

3. Jei dronas pats negrįžta į pakilimo vietą - imkitės veiksmų. Čia praverčia matematikos, geometrijos ir fizikos žinios. Nuo paskutinio taško skrydžio istorijoje galima apskaičiuoti apytikslią vietą, kur jis nusileis. Pvz., jei aukštis 50m, vėjo greitis 5m/s, tai drono galima ieškoti maždaug už 500m.
Visuomet rekomenduojame ne tik pasisukti valdymo pultu į drono skrydžio kryptį, atsitraukti į atviresnę vietovę (gal atsiras valdymas ir sugebėsite jį parsiskraidinti), bet stengtis kuo greičiau nuvykti drono dreifavimo kryptimi - jei dronas sėkmingai nusileido ir baterija neiškrito - atsiras signalas su pultu ir žemėlapyje matysite esamą drono vietą. Jei dronas įstrigo medžiuose ar krūmuose, gali būti sunku jį pastebėti - pagrindiniame lange yra “Find my drone” funkcija - ją paspaudus dronas pradeda pypsėti ir blyksėti jo lemputės.

4. Keli praktiniai patarimai:

 • ant drono užsiklijuokite telefono numerį - būna atvejų, kad žmonės randa ir praneša;
 • prieš rizikingesnį skrydį ar pakeitę lokaciją sukalibruokite kompasą, net jei to pats dronas neprašo;
 • būkite pasisukę su valdymo pulteliu į drono pusę ir antenas laikykite jų plokštuma į droną, stenkitės (o pagal taisykles tik taip ir galima) skristi tik esant tiesioginiam matomumui su dronu - taip turėsite stipriausią vaizdo ir valdymo signalą;
 • skrydžio metu atidžiai stebėkite pranešimus, taip galėsite greitai sureaguoti į iškilusias nenumatytas situacijas ir išvengti pavojų, stenkitės, kad aplinka ir aplinkiniai jūsų neblaškytų;
 • dar prieš skrydį susiraskite ir žinokite, kur yra skrydžių istorijos “Flight Records" ir "Find My Drone" funkcija;
 • perkant naują droną pasinaudokite galimybe jį apsidrausti - norint pasinaudoti DJI CARE draudimu reikia pristatyti droną ar jo likučius, bet tai ženkliai sumažina nuostolius, net jei dronas stipriai sudaužytas ar buvo įkritęs į vandenį - gamintojas droną keičia nauju.

Tikimės, kad šie patarimai padės. Skraidykite saugiai!

Susiję produktai

 • Mavic Mini Fly More Combo drono komplektas su papildomais aksesuarais
  Nebegaminama
  DJI Mavic Mini Fly More Combo drono komplektas su...

  Kompaktiškas, bet tuo pačiu ir galingas Mavic Mini dronas yra puikus kūrybinis kompanionas. Šis mažylis sveria vos 249 g., turi 3 ašių stabilizatorių su 2.7k kamera ir ore gali išbūti net iki 30 minučių. Kartu su lengvai naudojama DJI Fly programėle galėsite mėgautis nesudėtinga drono valdymo patirtimi.

  499 €
 • DJI Mavic 2 Pro dronas
  Nebegaminama
  DJI Mavic 2 Pro dronas / M2P

  DJI Mavic 2 Pro - vienas iš dviejų, ilgai lauktų, populiariosios Mavic serijos dronų. DJI Mavic 2 Pro drono instrukcija lietuvių kalba

  1 499 €
 • DJI Smart Controller išmanusis valdymo pultas (tinka...

  5.5 colio 1080p ekranasOcuSync 2.0nuo -20℃ iki 40℃Specialiai pritaikyta Android sistemaDJI Go Share

  649 €